VII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek "KOLĘDUJEMY RAZEM"

• 2021-02-05 19:07:03

29 stycznia  2021 r. na FB Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się Gala finałowa  VII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolędujemy razem".

Organizatorami tegorocznego konkursu była Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Wydarzenie to było adresowane do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, zespołów szkół specjalnych oraz domów kultury.

VII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek "KOLĘDUJEMY RAZEM"

Placówki biorące udział w konkursie prezentowały  się w jednej z kategorii: soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry. Każdy wykonawca zobowiązany był do wykonania i nagrania filmu jednej dowolnie wybranej kolędy lub pastorałki, które oceniło jury w składzie: Halina Kowalczuk – muzyk i wykładowca AHE w Łodzi, dr Anna Breś - dziekan kierunku pedagogika AHE w Łodzi, Aldona Malinowska – doradca metodyczny w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Joanna Madaj – muzyk, Zbigniew Jan Piasecki – muzyk i kompozytor.

W tym roku konkurs odbył się po raz pierwszy on-line. Wystąpiło w nim blisko 800 uczestników z całej Polski,  a podmiotów wykonawczych było 355. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie tym uczennice naszej szkoły  - Oliwia Byczkowska i Maria Wawrzyńczak – otrzymały wyróżnienie. Oliwii i Marysi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.