Światowy Dzień Książki - Kulturalne ALO - Sylwia Gawrońska poleca

  • 2021-04-23 15:56:01

Top 5 książek, które warto przeczytać

1.Lemony Snicket „Seria niefortunnych zdarzeń"

To cykl książek skierowany głównie do młodzieży, autorstwa Daniela Handlera. Opowiada o perypetiach trójki rodzeństwa, którego rodzice zginęli w pożarze.  To dopiero początek  serii tragicznych i niefortunnych  zdarzeń. Wioletka, Klaus i Słoneczko będą musieli poradzić sobie w  okrutnym świecie. Dla równowagi emocjonalnej - książka ma jednak dużo śmiesznych wątków i  potrafi rozbawić czytelnika.

Światowy Dzień Książki - Kulturalne ALO - Sylwia Gawrońska poleca

2. Laura Ruby „Zapadła dziura - Bone Gap” 

Bone Gap to znana w okolicy dziura, w którą łatwo wpaść i już nie wrócić. Gdy nagle znika młoda Róża, nikogo to specjalnie nie dziwi. Jednak jest osoba, która zna prawdę - Finn. Chłopak wie, że Róża została porwana przez bardzo niebezpiecznego mężczyznę, jednak nie może przypomnieć sobie jego twarzy. 

3. Jay Asher, Carolyn Mackler ,,Ty, ja i fejs

W roku 1996 Emma -  młoda dziewczyna - otwiera przeglądarkę i wpisuje adres ,,www.facebook.com”.  Loguje się i patrzy w przyszłość. Przegląda swoje starsze  o 15 lat posty. Pytanie: jakie szokujące informacje staną się jej udziałem? Jaki jest  status jej związku, miejsce zamieszkania i czy jej przyszłość okaże się szczęśliwa?  Emma igra z przeznaczeniem, zmienia teraźniejszość, by mieć kontrolę  nad przyszłością. Z początku wszystko idzie po jej myśli, ale… 

4. Regina Brett ,,Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”

„Jesteś cudem” to zbiór inspirujących porad, jak  coś zmienić. Każda lekcja jest powiązana z zupełnie inną historią, jednak każda pomaga nam dostrzec, jak łatwo zmienić się na lepsze. 

5. Jay Asher ,,13 powodów”

„Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich”.

Książka porusza bardzo ważne tematy: depresja, nękanie w szkole oraz samobójstwa. Bohaterka-Hanna Baker - popełnia samobójstwo . Wcześniej jednak nagrywa 13 taśm - do trzynastu różnych osób, w których wyjawia całą prawdę.  Akcja zaczyna się, kiedy taśmy trafiają do ostatniego odbiorcy, którym jest Clay Jensen. Co skłoniło Hannę do podjęcia tej dramatycznej decyzji? Przeczytaj! Warto!


    • tags