Jazda na rowerze. Niesamowity wyczyn Wiktora

  • 2021-07-21 10:14:27

Wiele osób w naszej szkole wie, że Wiktor Gryglak, uczeń klasy III D w wolnych chwilach oddaje się swojej pasji - jeździe rowerowej. Jednak niewielu z nas ma świadomość jakie zdolności kondycyjne ale i mentalne z punktu widzenia sportowego Wiktor rozwija.

Jazda na rowerze. Niesamowity wyczyn Wiktora

6 lipca, Wiktor wraz z kolegą wyrusza na wyprawę rowerową. Wielkie wyzwanie, gdyż celem jest pokonanie długiej trasy w prognozowany upalny dzień. Odpowiednio przygotowani i zmotywowani ruszają wcześnie rano. Przed nimi 300 km do przejechania, czyli ogromny wysiłek fizyczny, walka ze słabościami, ciągłe utrzymywanie motywacji, pokonywanie kolejnych barier fizycznych oraz mentalnych i to wszystko przy nieznośnym upale... lecz pomimo tego, po 13 godzinach i 16 minutach, Wiktor wraz z kolegą zmęczeni ale szczęśliwi osiągają zamierzony cel!

Godne podziwu osiągnięcie, lecz trzeba przy tym dodać, że poprzedzone wieloletnią, systematyczną aktywnością fizyczną. I nie chodzi tu o prześciganie się, porównywanie w rekordach, ale o to, że aktywność fizyczna może dać wiele przyjemności i satysfakcji, a organizm człowieka ma ogromny potencjał sprawnościowy, podczas kształtowania którego wzmacniamy również wytrwałość i odporność psychiczną.

Powiedzenie: "W zdrowym ciele zdrowy duch" ma swoje uzasadnienie.

Uprawiajmy sport, podejmujmy te formy aktywności, które lubimy - w ten sposób zadbamy nie tylko o nasze ciało...

Brawo Wiktor!


    • tags