Zajęcia praktyczne w Laboratorium Formulacji Polfarmex S.A.

• 2018-03-06 22:54:18

W dniach 1-2 marca 2018 r. uczniowie ALO uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Laboratorium Formulacji w zakładzie Polfarmex S.A. Pierwszego dnia zadaniem młodzieży było przygotowanie próbek materiałów wyjściowych, pokaz granulacji mieszanki oraz badanie właściwości granulatu.

Zajęcia praktyczne w Laboratorium Formulacji Polfarmex S.A.

Drugiego dnia pobytu zajęcia odbyły się w laboratorium LForm P1 - P25. Uczniowie uczestniczyli w procesie tabletkowania, powlekania i blistrowania tabletek powleczonych. Ponadto mogli samodzielnie wykonać pomiar masy, grubości i twardości tabletek. Dla młodzieży była to okazja do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym w laboratoriach do analiz oraz z procesami farmaceutycznymi, których produktem końcowym jest lek. Zajęcia w zakładzie przeprowadzili:

Beata Stępniak - kierownik Laboratorium Formulacji

Rafał Oszczęda - koordynator zespołu formulacji

Izabela Zawadzka-Odorowska - specjalista technolog

Tomasz Odorowski - technolog

Daniel Czerbniak - młodszy technolog

Serdeczne podziękowania dla całego Zespołu Laboratorium Formulacji.