Nasza uczennica laureatką I miejsca w Konkursie Wiedzy o Francji

• 2018-03-06 23:16:03

Uczennica klasy I AB naszego liceum, Maja Podziewska, otrzymała I nagrodę w Konkursie Wiedzy o Francji organizowanym w ramach V Festiwalu Frankofonii w Kutnie. Konkurs odbył się 16 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Kutnie.

Nasza uczennica laureatką I miejsca w Konkursie Wiedzy o Francji

"Kiedy miałam 10 lat pierwszy raz odwiedziłam Paryż. Już jako mała dziewczynka byłam zakochana w tym mieście. 2 lata później zaczęłam naukę języka francuskiego i poznawania tajników związanych z krajem serów, croissantów, mody, wina i niezwykłych zabytków, z każdej epoki historycznej. W tym roku po raz pierwszy zmierzyłam się z konkursem Wiedzy o Francji, organizowanym w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie. Byłam bardzo zadowolona, że mogę w nim wystartować i udało się! Zachęcam wszystkich do startowania w konkursach, ponieważ jest to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy, ale także rozwijania pasji!" - mówi Maja Podziewska.

Maja od wielu lat uczy się języka francuskiego i wciąż pogłębia swoją wiedzę. W naszej szkole kontynuuje naukę języka na poziomie zaawansowanym.

Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!