Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu

• 2018-03-15 13:27:38

Konkurs pt. "Moja wymarzona przyszłość" skierowany został do wszystkich uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie. Jego celem było uświadomienie sobie przez uczniów priorytetów w wyborze dalszej drogi kształcenia oraz kariery zawodowej. Pomysłodawcą konkursu była pani Marta Stelmaszczyk, pedagog szkolny.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu

Każdy z uczestników konkursu przedstawił pracę obrazującą jego aspiracje życiowe i zawodowe. Praca miała pokazać, jak uczestnik widzi siebie za około 10-15 lat - stanowisko pracy, rodzina, kariera, itd. oraz zawierać się w jednym z bloków konkursowych: literackim, multimedialnym lub plastycznym. Wśród wszystkich prac znalazło się 9 prac plastycznych, 2 prace literackie oraz 1 praca multimedialna.

Powołana została komisja konkursowa, która oceniała wkład pracy, zaangażowanie, estetykę wykonania, zamysł uczestnika, ogólną treść przekazu oraz indywidualność artystyczną. W skład komisji weszli:

• Dyrektor szkoły, Anna Pietrzak,
  • Wychowawca klasy I AB, Agnieszka Skrzyńska,
  • Pedagog szkolny, Marta Stelmaszczyk,
  • Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, Małgorzata Walerczak.

Decyzja, którą musiało podjąć jury, okazała się nie lada wyzwaniem! Lista zwycięzców przedstawia się następująco:

- I miejsce w kategorii prac multimedialnych - Olivia Damra.

- I miejsce w kategorii prac literackich - ex aequo Maja Podziewska i Anna Tomaszewska.

- I miejsce w kategorii prac plastycznych - Daria Osowska.

Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali dyplomami uczestnictwa w konkursie.

Laureaci I miejsc otrzymali nagrody książkowe.