Bibliotekarz poleca...

  • 2022-01-31 14:16:00

Fundacja Olgi Tokarczuk wraz z Wrocławskim Domem Literatury zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży: Jak zdobyć Nagrodę Nobla? – konkurs literacki dla szkół podstawowych oraz Jak zdobyć Nagrodę Nobla? – konkurs dla szkół ponadpodstawowych!

-Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest klimat oraz zmiany, wyzwania i zagrożenia z nim związane. Właśnie te zagadnienia powinny odbijać się w treści dowolnej krótkiej formy literackiej stworzonej przez młodych pisarzy.

-Inspiracją dla uczestników konkursu będzie także cytat z książki Olga Tokarczuk „Czuły narrator” (Wydawnictwo Literackie): „Świat jest mały — bardzo się skurczył w ciągu poprzedniego wieku. Wydeptaliśmy w nim wiele ścieżek, zawłaszczyliśmy jego lasy i rzeki, przeskoczyliśmy oceany.”

Termin nadsyłania prac upływa 23 marca 2022 roku. Autorki i autorzy najlepszych tekstów otrzymają unikatowe czytniki Wrocław Miasto Literatury UNESCO i książki z osobistą dedykacją Olgi Tokarczuk!

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.literatura.wroclaw.pl


Bibliotekarz poleca...


    • tags