DRZWI OTWARTE w ALO

• 2018-03-19 23:24:48

W sobotę, 17 marca 2018 roku, w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie odbyły się Drzwi Otwarte. W tym dniu wszystkie pracownie lekcyjne stanęły otworem, a nauczyciele i uczniowie prezentowali zasoby bazy dydaktycznej szkoły.

DRZWI OTWARTE w ALO

Nie zabrakło również gości specjalnych! Pierwszym z nich był Jacek Pałkiewicz, odkrywca, podróżnik, autor książek, członek rzeczywisty elitarnego brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, odkrywca źródła Amazonki. Podczas wykładu, zatytułowanego "Być pierwszym", starał się przekazać wszystkim zgromadzonym, ale przede wszystkim młodzieży, czym jest motywacja, jak skutecznie osiągnąć cel i nie poddawać się w drodze na szczyt. Wszystko to zostało zaprezentowane przez pryzmat własnych doświadczeń podróżnika.

Drugim z zaszczytnych gości naszego liceum był prof. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Kierownik Zakładu Bromatologii, dr. hab. Bolesław Karwowski. W swoim wykładzie pt. "Rodzina. Otyłość. Depresja" przedstawił zgromadzonym co wpływa na zaburzenia odżywiania i jakie miejsce w tym procesie ma wsparcie rodziny. Profesor zaznaczył, że jedzenie jest ważne dla poziomu naszego szczęścia i nie powinniśmy odmawiać sobie zjedzenia słodkiego batona. Jednakże wszystko powinniśmy czynić z umiarem i zdrowym rozsądkiem.

Po części wykładowej w salach lekcyjnych odbyły się lekcje pokazowe z przedmiotów rozszerzonych: matematyki, chemii, biologii, języka angielskiego, informatyki oraz fizyki. Największym zainteresowaniem cieszyły się biologia, chemia i język angielski. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby jak najlepiej zaprezentować nowoczesną i szeroką bazę dydaktyczną szkoły. Nasi uczniowie chętnie przejęli rolę gospodarzy i opowiadali gimnazjalistom i ich rodzicom czemu wybór ALO jest wyborem właściwym. Celem tych przedsięwzięć było zachęcenie uczniów gimnazjum do przekroczenia murów naszej szkoły we wrześniu 2018 roku, tym razem jako nasi uczniowie.

Wszystkim, którzy poświęcili swój czas dziękujemy za udział w Drzwiach Otwartych w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie! Ufamy, że nie był to czas stracony. Do zobaczenia na kolejnych Drzwiach Otwartych już 9 czerwca 2018 roku!