Uczniowie ALO przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa w sieci

• 2018-03-27 19:03:53

W czwartek, 22 marca 2018 roku, uczniowie naszego liceum mieli okazję wziąć udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa w sieci. Prelekcję poprowadził Pan Bartosz Bieganowski, doktorant na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uczniowie ALO przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa w sieci

Nasi uczniowie mogli zapoznać się z  zagadnieniami bezpieczeństwa sieci komputerowej oraz bezpiecznych i etycznych zachowań w Internecie. Prelegent opowiedział również, czym jest "ciemna strona" Internetu i jak bezpiecznie korzystać z serwisów internetowych.

Klasa I AB dowiedziała się również, czym jest kryptografia asymetryczna, klucz prywatny i publiczny, które wykorzystywane są w coraz popularniejszych podpisach elektronicznych.

Kolejną ciekawą rzeczą, na którą uczniowie zwrócili szczególną uwagę, okazało się zagadnienie wartościowości informacji znajdowanych w sieci. Pan Bieganowski przekazał uczniom proste sposoby weryfikacji zamieszczanych treści oraz zapoznał ich z kilkoma trikami pomocnymi w znalezieniu wartościowej wiedzy.