Bieg po Zdrowie – relacja z wydarzenia

  • 2022-04-29 13:37:12

26 kwietnia 2022r. zorganizowany został w naszej szkole

BIEG PO ZDROWIE 

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Kutnie wraz ze Stowarzyszeniem Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi przygotowali rywalizację sportową dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz młodzieży licealnej.

Celami wydarzenia sportowego były m.in. propagowanie zdrowego trybu życia, aktywizowanie młodzieży do pracy na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie transplantologii oraz szeroko pojętego zdrowia, a także poszerzanie wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

Młodzież rywalizowała w biegu sztafetowym (4x 500m), a zmiany następowały w strefie gdzie uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania - z matematyki, biologii i chemii. Prawidłowa odpowiedź pozwalała na bezpośrednie kontynuowanie biegu przez kolejnego zawodnika w drużynie, natomiast w przypadku błędnej odpowiedzi trzeba było przebiec dodatkowe 100m. 

W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych zajęła drużyna ze SP nr 6; z kolei w grupie uczniów ALO zwyciężyła klasa IIIA.

W biegu wzięły udział reprezentacje ze szkół podstawowych

z Kutna: SP 2, SP 5 oraz SP 7, liczna grupa uczniów z naszej szkoły oraz drużyna składająca się z nauczycieli ALO i prezesa Stowarzyszenia Transplantacji – naszego gościa honorowego Pana Jarosława Cyryngera. W sumie wystartowało 40 zawodników.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom pięknej postawy sportowej i wiedzy matematyczno-przyrodniczej. .


Bieg po Zdrowie – relacja z wydarzenia


    • tags