Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. prof. Zbigniewa Religi w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2022 roku

• 2022-05-27 09:31:10
Miło nam poinformować, że Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. prof. Zbigniewa Religi w Kutnie, spełniając wymogi regulaminu zostało zakwalifikowane do ogólnopolskiego rankingu liceów 2022 roku, który został zorganizowany przez portal WaszaEdukacja.pl.

Na 1812 liceów ogólnokształcących, Akademickie Liceum Ogólnokształcące zdobyło 91 miejsce w Polsce,
uzyskując 62,683 punkty.

W rankingu znalazły się również inne licea z Kutna: I Liceum im. gen. J. H. Dąbrowskiego, II Liceum im. Jana Kasprowicza, III Liceum im. St. Staszica, I Liceum im. 37 Pułku Piechoty Kutno.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie im. prof. Zbigniewa Religi, działając pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi  http://licea.umed.pl/, zdobyło jednocześnie czwarte miejsce - z wynikiem 62,683 punktów wśród liceów łódzkich  https://waszaedukacja.pl/ranking/lodz/licea, po: Liceum Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata – I miejsce – 74,085 punktów,
I Liceum im. M. Kopernika w Łodzi  – II miejsce – 71,408 punktów, Liceum Politechniki Łódzkiej – III miejsce – 68,142 punkty. Ranking, o którym mowa wyżej, uwzględnia wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej z lat 2019 – 2021). Metoda EWD pozwala zmierzyć wkład szkoły w wyniki nauczania. Uwzględnia dwa poziomy osiągnięć szkolnych  - na początku nauki w danej szkole (wyniki uzyskane przez uczniów na egzaminie gimnazjalnym) i na jej zakończenie (wyniki egzaminów maturalnych tych samych uczniów w danej szkole). Wskaźnik EWD jest miarą efektywności nauczania danej szkoły w zakresie sprawdzanym egzaminami zewnętrznymi i opisuje wkład szkoły w końcowy wynik na egzaminie maturalnym.

Portal WaszaEdukacja.pl informuje, że wszystkie dane do rankingu zostały pozyskane ze sprawdzonych źródeł, takich jak OKE, CKE oraz MEiN.

Gratulujemy wszystkim szkołom i życzymy dalszych edukacyjnych sukcesów!