Spotkanie z szybownikiem Łukaszem Wójcikiem

• 2022-06-03 09:23:10

1 czerwca odbyło się w naszej szkole niezwykle ciekawe spotkanie z szybownikiem Panem Łukaszem Wójcikiem.

Spotkanie z szybownikiem Łukaszem Wójcikiem

Urodzony 14.02.1981 roku, pilot szybowcowy od 1997 roku. Wyszkolił się w Aeroklubie Włocławskim. Starty w zawodach szybowcowych rozpoczął w 2000 roku od Krajowych Zawodów Szybowcowych w Ostrowie Wielkopolskim. Członek Szybowcowej Kadry Narodowej od 2006 roku. Zawodnik Gliding Team Klinika Kolasiński oraz Polskiego Stowarzyszenia Szybowcowego. Mieszkaniec Kutna. Trener międzynarodowego obozu "Flying with the Champions". Zajmuje 4 miejsce w Polsce, a 12 na świecie w rankingu pilotów szybowcowych FAI – Międzynarodowej Federacji Lotniczej. Na swoim koncie ma już tytuły Mistrza Europy, Wicemistrza Świata oraz Mistrza Polski.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się na czym polega ten sport i jak można zostać szybownikiem. Nasz gość opowiadał o swoich podniebnych wyprawach oraz marzeniach na przyszłość.

Serdecznie dziękujemy