SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ENGLISH IDIOMS WITH ANIMALS”

• 2022-06-03 13:30:05

W dniu 2 czerwca w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs języka angielskiego, w trakcie którego uczniowie mogli pochwalić się swoją znajomością idiomów zawierających w sobie nazwy zwierząt. Organizatorkami konkursu były panie Monika Jasińska-Tomczak i Agnieszka Skrzyńska.

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ENGLISH IDIOMS WITH ANIMALS”

Uczniowie musieli rozwiązać test, w którym uzupełniali końcówki wyrażeń idiomatycznych, dopasowywali odpowiednie idiomy do sytuacji lub wyjaśniali znaczenie wyrażeń idiomatycznych po angielsku.

Wiemy, że nasi uczniowie bardzo lubią uczyć się idiomów, co nas bardzo cieszy. Idiomy są zabawne, w większości łatwe do zapamiętania i wzbogacają wypowiedzi, zarówno pisemne jak i ustne. Zachęcamy do nauki wyrażeń idiomatycznych!

Wyniki konkursu wkrótce.