Wycieczka do Powidza

• 2022-10-03 15:47:45

30 września, uczniowie naszej szkoły odwiedzili 33 Bazę Lotnictwa Transportowego Wojska Polskiego.

Wycieczka do Powidza

Kontakt z jednostką wojskową nawiązany został przez naszą placówkę w związku z „ Akcją serce”, w którą są zaangażowani polscy lotnicy, a loty w ramach tej akcji wykonywane są także w Powidzu. Początki tej inicjatywy związane są z naszym Patronem. Na wycieczkę zaprosiliśmy także młodzież i opiekunów ze szkoły podstawowej
w Barczygłowach – noszącej imię Zbigniewa Religi. Spotkania z pilotami, żołnierzami, możliwość oglądania i zasiadanie za sterami samolotów, obserwowanie startu i lądowań, wiele informacji związanych z funkcjonowaniem jednostki i wojsk lotniczych – to tylko niektóre atrakcje.
Więcej nie możemy pisać oraz publikować wszystkich zdjęć – tajemnica wojskowa  Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla młodych ludzi.