Uczniowie ALO poznawali „Rynek pracy w statystyce”

• 2023-11-21 10:50:33

W poniedziałek, 20 listopada 2023r.,uczniowie kl. II A, II AB i III AB uczestniczyli w zajęciach z edukacji statystycznej skierowanej do uczniów, którzy powinni już myśleć o wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Uczniowie ALO poznawali „Rynek pracy w statystyce”

W związku z realizacją priorytetu MEN w zakresie doradztwa zawodowego tegoroczne spotkania ze statystyką dotyczyły szczególnie rynku pracy, zatrudnienia w zawodach, bezrobocia i wynagrodzenia. Uczniowie zobaczyli, jak przedstawia się to województwie łódzkim i innych regionach kraju. Dowiedzieli się, gdzie szukać rzetelnych informacji o strukturze zatrudnienia i poszukiwanych specjalnościach pod kątem wyboru swojej kariery zawodowej.
Zajęcia zorganizowane przez bibliotekę szkolną prowadzone były przez p. Annę Luchowską z Urzędu Statystycznego w Łodzi.